XTREME Desktop Infrastructure

xdi bANNER_01

VDI ve XDI nedir?

Boxx XDI çözümleri, birebir uzaktan erişimi olan fiziksel iş istasyonlarının yanı sıra,tek bir sunucu üzerinde birden çok kullanıcı ve sanal biş istasyonu erişimine olanak sağlayan çözümler içeririr.

 

Sanal Masaüstü Altyapısı (VDI) tek bir sunucu üzerinde birden fazla sanal ana bilgisayar için iş istasyonlarına bir organizasyon sağlar. Mühendislere, mimarlara ve 3D artistlere hitap eden bu teknoloji, uzaktan erişim, veri merkezileşmesi, veri depolama, yüksek hızlı ve paylaşımlı depolamada pek çok yarar sağlar.

XTREME masa üstü altyapısı sizin gibi güç kullanıcıları için iyi performans ve merimlilik sunan bir BOXX uygulamasıdır.


XDI_Virtual2

BOXX XDI V8

XDI V8 sanal iş istasyonları merkezi, güvenli bir ortamda , tek bir 2U sunucu üzerinde sekiz eşzamanlı güç kullanıcılarına kadar ev sahipliği yapar.

Bu çözüm , herhangi VDI çözümünün performansının en üst düzeyde olmasını sağlar.Güç kullanıcıları grafik – yoğun uygulamalar çalıştıranlar ve uzaktan kendi iş istasyonu erişinler, veri merkezileşme , veri güvenliği ve ultra yüksek hızlı paylaşılan depolama gerektiren işler için idealdir.


XDI_Virtual4_A

BOXX XDI V4

XDI V8 sanal iş istasyonları merkezi, güvenli bir ortamda , tek bir 1U sunucu üzerinde dört eşzamanlı güç kullanıcılarına kadar ev sahipliği yapar.Bu çözüm , herhangi VDI çözümünün performansının en üst düzeyde olmasını sağlar.

XDI V8 yoğunluğu gerektirmeyen güç kullanıcıları grafik – yoğun uygulamalar çalıştıranlar ve uzaktan kendi iş istasyonu erişinler, veri merkezileşme , veri güvenliği ve ultra yüksek hızlı paylaşılan depolama gerektiren işler için idealdir.


GenrticXDI

Herhangi BOXX iş istasyonuna XDI ekle

Eğer sadece iş istasyonunuza uzaktan erişim için değil aşşağıdaki bilgilerden ek faydalarda almak istiyorsanız, bir PCoIP kartı veya AMD FirePro R5000 GPU ekleyerek bir XDI solüsyon içine herhangi BOXX iş istasyonuna dönüştürebilirsiniz.

Bu seçeneklerden herhangi birini kullanarak uzaktan erişimi sağlayabilirsiniz ama AMD FirePro R5000 sisteminize fazladan PCI yuvası kadar zaman kazandıracak.Bu özellik, basit bir sanal makine ve masaüstü çözümü arayanlar için uygundur.


VDI çözümü için gereken araç-gereçleri anlayın!

VDI göz önüne alındığında, kuruluşunuzun VDI çözümünü temin etmek arzusunu harekete geçiren şeyin ne olduğunu açıkça anlamak gerekir.
Kendinize sormanız gereken “Neden geleneksel iş istasyonları yerine VDI ile ilgileniyorum ?”
Donanım maliyetlerini azaltmak veya uygulamalarınıza ve önemli digital verilere uzaktan erişmek için mi arıyorusunuz?Ana nedenlerinizden biri bu seçeneğin donanım konsodilasyonu sağlıyo olması olmalıdır.
Belki de onlarca kullanıcın tek bir fiziksel sunucu üzerinde konsodile edildiği olgularının farkındasındır. Hafifletici peşin donanım maliyetleri açısından bu seçenek çok cazip.

Tek bir fiziksel server üzerinde çalışanlar düzinelerce kullanıcı için, web tarama ve işleyen ofis uygulamalarında iyi bir hosting sağlıyor.
Standart sanal masaüstü ve sanal makine sistemleri bu uygulamalar ile çalışabilir.Ancak bu sistem, Revit, SolidWorks, CATIA, 3ds Max ve Maya gibi üst düzey uygulamaları kullananlar için uygun değildir.
Tasarım mühendisleri ve 3D artistler gibi üst düzey güç kullanıcıları, performans ve verimliliklerini herkesin ortak kullandığı tek bir VDI üzerinde feda edemezler.
Mümkünse, (bu kullanıcılar için) uygulama performansını koruyan özel VDI uygulama dikkate alınması gerekmektedir.


Niye VDI?

Peki, donanım maliyeti üzerinde önemli bir tasarruf yoksa neden VDI’yı değerlendirmeliyiz? Donanım konsolidasyonu dışında organizasyonunuz için cazip olabilecek başka faydaları mevcuttur.

Bu faydalar :

Remote_Access07

Uzaktan Erişim

Sanal bir iş istasyonu ile organizasyonunuzun LAN üzerinde sıfır istemci cihazı kulllanan herhangi bir yerinden bütün profosyonel uygulamalarınıza erişebilirsiniz. Ya da; internet bağlantısı olan herhangi bir yerden Teradici’s PCoIP® Software Client kullanarak sanal bir iş istasyonuna uzaktan erişebilirsiniz.


datasecurity06

Veri Güvenliği

Yukarıda bahsedildiği gibi; XDI kulalnıcıların merkezi bir sunucudan dijital varlıklarına erişimini sağlamaktadır. Hassas datalar sunucu odasından asla ayrılmamalıdır. Ayrıca bizim uygulamamız 256 Bit suite B şifrelemeye sahiptir.


danta centralization02

Veri Merkezileştirilmesi

BOXX müşterileri son derece büyük veri setleri ile çalışma eğilimindedirler. Sanal iş istasyonlarının bir diğer faydası da bu data setlerini merkezileştirmeleridir. Uzaktaki kullanıcılar standart VPN de olduğu gibi büyük boyutlu dosyalarını sunucunuzdan kendi lokasyonuna transfer etme ihtiyacı duymazlar. Bunun yerine, büyük veriler sunucunuzda kalır ve “hafif siklet” pikseller uzaktaki kullanıcıya akar.


Paylaşılan Yüksek Hızlı Depolama

Çoklu kullanıcıya aynı yüksek hızlı depolama birimine erişimi sağlayabilmesi de bir başka etkileyici özelliktir. Genellikle ofisin ağına eklenmiş genellikle 10GBE ile bağlı depolama birimi (NAS) üzerinden çalışırken bir kullanıcı diğerleri ile işbirliği yapmak durumunda kalır. Sanal iş istasyonu kullanıcıları tek bir fiziksel ana sunucu üzerinde barındırılır. Kullanıcıların “ağı” standart pyalaşım ağ depolamaya göre önemli ölçüde çok daha hızlı tansfer hızına sahip ana sunucu üzerindeki lokal depolamaya (RAID konfigürasyondaki SSD’ler) dönüşür.


Niye XDI?

Neden BOXX’ın XTREME Masaüstü Altyapı çözümünü değerlendirmelisiniz? Çünkü bütün BOXX müşterileri gibi, yüksek ücretli güç kullanıcıları verimini tutmanın değerini göreceksiniz. BOXX’taki XDI çözümü; uygulama performansını en tepede sürdürürken VDI’daki bütün faydaları da sağlayan tek çözümdür.

XDI’ın içerdiği farklı özellikler:

GPU Doğrudan Atama – Grafik yoğunluklu uygulamalar ISV sertifikalı, optimizasyonlu ve yerel sürücü destekli yetenekli grafik kartları erişimi gerektirir. CPU üzerinde sanallaştırılmış grafik kartları bir seçenek değildir. Sistemde her kullanıcıya bir fiziksel GPU atama optimum performans sağlamaktadır.


cpu meter3

CPU Performans

Sanal bir makine üzerinde çalışmak, kullanıcının istemci aygıtını atandıkları sanal makineye bağlayan bir mekanizma gerektirir. VMWare, VDI için yaygın olarak kullanılan bir tür yöntemdir. Bütün kullanıcıların fiziksel sunucudaki aynı CPU kaynaklarını paylaştıklarından beri,CPU döngüsünü yok eden uygulamaları elimine etmek kritiktir. Örneğin, VMWare uygulanırken ana sunucuda çalışma ihtiyacı duyan bir çok uygulama vardır.

VMWare’i denklem dışına almak ek CPU döngülerini boşaltmaktadır, böylece kullanıcı deneyimi gelişir. Bu fiziksel sunucuda yüklü bir PCoIP host kartı kullanarak gerçekleştirilir ve bu host CPU’yu piksel akış sıkıştırması ve şifrelemesinde rahatlatır (son kullanıcıya piksel gönderme).


Optimize Ağ Yüklemesi

PCoIP host kart, host NIC’den son kullanıcıya piksel akışını yükleyen tahsis edilmiş NIC’e sahiptir.


Kullanıcı Yoğunluğu

Tekli bir BOXX XDI sanal iş istasyonu sunucusu, kendi profosyonel uygulamalarını çalıştıran, kendilerine tahsis edilmiş GPU ya sahip sekiz kullanıcıyı barındırabilir. Bu yoğunluk, AMD FirePro R5000 kullanan GPU üzerine entegre edilmiş PCoIP host kart ile başarılabilmektedir.

8users02

 

Bir Cevap Yazın